How Do You Save Loads Of Money At Walmart? [Pic]

Submitted by: hovalady411 5 years ago in Funny

Volume. Buy in volume.
There are 17 comments:
Male 2,199
yeah, except u get the sale refund price <.< don`t u think people would have thought of that by now?
0
Reply
Male 25,416
Buy lots of them keep the recipt and then return them when the sales is over
0
Reply
Male 735
yup, moving on.
0
Reply
Female 87
"We`ll match the price of any local competitor`s printed ad for an identical product. See manager for restrictions."

Manager: Everything but those copies of Twilight in the back.
0
Reply
Male 37,774
@RPossum Ah! ic! It was funny (your post) because I had to figure out if the "discount" would apply to the forth item :-P

@RuralNinja: I`ve seen pizza ads: 1 14" for $11.95. Special! 2 14" for $24! Really!
0
Reply
Male 519
Buy one for $39.95, or buy five for the low, low price of $199.70. Hurry, this is a limited time offer. Supplies are limited. Order now!
0
Reply
Male 1,122
lol trolling...thought you would get a chuckle out of it given last weeks conversation on the black panthers.

Quick2Stab, your assertion is both apt and tactless

0
Reply
Male 37,774
@RPossum: eh? You be trolling me? Or just not getting the concept?
0
Reply
Male 658
RPossum might be an idiot...
0
Reply
Female 3,727
canda1985
Male, 18-29, Europe
100 Posts Friday, March 30, 2012 12:49:34 PM
Erm any mods know why i have an option to delete posts? don`t worry i wont lol.
____

I think we`ve all had that, some sort of glitch. And yes, I did hit the delete button...nothing happened.
0
Reply
Male 1,122
@5Cats
That`s $4.65 for 4 FYI.

I just added your two numbers together, you can thank me later.
0
Reply
Male 118
Erm any mods know why i have an option to delete posts? don`t worry i wont lol.
0
Reply
Male 118
Cordless house phone $58 seams expensive.
0
Reply
Male 37,774
@icklevamp, to save $1.00 you`d have to spend almost $6,000, eh?
0
Reply
Male 37,774
HAHAHA! I see this sort of thing all the time: especially in "buy multiples of".

I`ve seen this: (for lettuce)
Buy 1: $1.17
Buy 3: $3.48 (that`s 1.16 for the math impared.)
0
Reply
Female 375
Is it just me or does the description here make no sense?
0
Reply
Female 1,262
0
Reply